Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz Netflix Dizileri

 Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz Netflix Dizileri
Okunuyor Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz Netflix Dizileri

Karantina sürecinde insanlar vakit geçirmek için Netflix gibi Dizi Film izleme programlarını kullanıyorlar. Eğer artık bir dizi bulamıyor iseniz bu listeyi okumanızı tavsiye ederiz.

Safe

Dexter dizisiyle tuttuğu galibiyetin ardından beynelmilel çapta pek de zafer gösteremeyen Michael C. Hall, bu diziyle Netflix’e giriş yapmıştı. Kızı tuhaf bir biçimde kaybolan bir ebeveynin her şeyi nasıl denetlediğini, yaşamdan nasıl şüphelendiğini izliyoruz.

Marvel’s The Defenders

Marvel Sinematik Evreni’nin doruk yaptığı yarıyılda, çizgi romandaki seçenek kişilikler Netflix’in kahramanları oldu. The Defenders, Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist’i bir araya getiren tek sezonluk mini diziydi. Alakasına güzel gelen, yabancısına boş gelen bir üretim oldu. Zati Disney’in teşebbüslerinden sonra Netflix tüm Marvel dizilerini iptal etti. Yeniden de kafa boşaltmak isteyen için ideal bir seriydi.
Listedeki spektrumu çoğaldırmak ismine, The Defenders dışında başka bir Marvel dizisine yer vermiyoruz. Bu bağlamda Luke Cage, Jessica Jones ve elbette ki Daredevil tekliflerimiz arasında. Şimdi öbür dizilerden devam edelim.

Devilman: Crybaby

Netflix’in orijinal animasyonlarından olan Devilman: Crybaby, tek sezonluk unutulmaz bir deneyim sunuyor. Özellikle eleştirmenlerden aldığı bütün anekdotlar ve müzikleriyle, keşke devam etse dedirten üretimler arasında bulunuyor. Animeleri 950 kısım değil de dozunda hoşlananlara gelsin…

Seven Seconds

ABD ve dünyada giderek tırmanan ırkçılık meselesine oldukça aktüel bir perspektiften bakıyoruz. Siyahilerin polisler tarafından öldürüldüğü ve ayrımcılığın yasa uygulayıcıların ellerinde biçim bulduğu bir dünyada, 7 Saniye dizisi hakikatleri suratımıza suratımıza vuruyor. Pek o hakikatleri toprağa gömmek olası mı?

Chilling Adventures of Sabrina

90’lı senelerde çizgi filmleri ve dizileriyle tanıdığımız Sabrina, Türkiye’de Acemi Cadı gibi gençlik dizileriyle mahallîleştirilmişti. Netflix ise işin içine epeyce erişkinlere özel unsurlar yerleştirerek o hikâyeyi bir gerilim ve fobi trajiğine dönüştürdü. Meraklısına uygundur.

A Series of Unfortunate Events

Her çocuk ve gencin okuması gereken serüven romanları sıralamasında liste başı olabilecek Kadersiz Serüvenler Dizisi, 2000’li senelerin başında sinemaya uyarlanmıştı. Filmlerde Jim Carrey’in aynı anda 3-4 şahsiyete yaşam verdiği efsane oyunculuğuna şahitlik ettik. Dizi versiyonunda ise How I Meet Your Mother ile ünlenen Neil Patrick Harris var. Anne ve babalarını bir yangında kaybeden kardeşlerin, yeni konutlarında başlarına gelenleri ve geçmişlerindeki karanlık gizemleri nasıl bildiklerini izliyoruz. Netlikle eşi eşi olmayan bir serüven.

The OA

Prairie isminde görme manili genç bir bayan kaybolur. 20’li yaşlarında tekerrür evine dönen ve bu defa görmeye başlayan genç, bir hayli insana göre mucizeyi muvaffak olmuştur. Nitekim kendisinin şahit olacağı mucizeler bunlarla hudutlu değildir. Giderek fantastik ve daha riskli bir dünyaya adım atar. Bu sırada izleyenler de 2 sene sonra gelen 2. sezonu tek oturuşta tamamlayabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın