İlaçsız Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

 İlaçsız Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?
Okunuyor İlaçsız Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

 

İnsanlarda görülen birçok hastalık çeşidi vardır. Bu hastalıklardan bazıları kısa süreliğine geçer ve gündelik hayatımız da bize fazla zorluk çıkartmazlar. Amma velakin bazı hastalıklar gece uykumuzdan eder veya gündelik hayatımızı oldukça zorlaştırır.

Bu hastalıklardan birisi ise de diş ağrısıdır. Baş ağrısı gibi diş ağrısı da bizim tüm vücudumuzu etkisiz hale getirmek için yeterli bir hastalıktır. Bu hastalığa yakalanan kişiler genelde dişlerini fırçalamayan, dişlerinin bakımına özen göstermeyen vb. kişilerdir. Ne yazık ki de günümüzde birçok kişi dişlerinin sağlığını önemsemekte ve diş ağrıları konusunda ciddi anlamda rahatsızlık çekmektedir.

Eğer sizin de bir nedenden dolayı dişiniz ağrımaktaysa ve bu olay gece olduysa yani hiçbir şekilde bir hekime başvuracak durumda değilseniz kısa süreliğine diş ağrınızın geçmesini diliyorsanız bu yazı sizin için faydalı olacaktır.

Diş Ağrısı Geçici Olarak Nasıl Geçirilir?

  • Öncelikle, ılık suyun içine tuz ilave edin ve gargara yapın. Gargara ağzınızı dezenfekte eder ve ağrınızın geçmesinde yardımcı olur.
  • Ilık suya karabiber ilave ederek den de gargara yapabilirsiniz. Ağrınız oldukça hafifleyecektir ve kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.
  • Eğer dişinizin ağrısı şişlikten dolayıysa, ağrıyan bölgeye soğuk kompres uygulamanız yararlı olabilir.
  • Küçük bir parça pamuğun üzerine emdirilmiş şekilde karanfil yağı ekleyin ve dişin üzerine tampon yapın.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın