Hapishane Konulu Netflix Dizileri

 Hapishane Konulu Netflix Dizileri
Okunuyor Hapishane Konulu Netflix Dizileri

İnsanlar evde kaldığı süreçte vakit geçirmek için aktivite aramaya başladılar ve bu yüzden insanlar ya oyun oynuyor ya da Netflix gibi dizi veya film izleme platformlarında vakit geçiriyorlar. İnsanlar Netflix üyelikleri alırken istedikleri tek şey geniş bir seçenek yelpazesine sahip olmaktır. Bizde bugün sizlere Netflix’te izleyebileceğiniz hapishane konulu dizileri anlatmaya karar verdik. İşte karşınızda hapishane konulu netflix dizileri.

VisaVis

Başlangıçta İspanyolca’da Vis A Vis olarak adlandırılan Globomedia tarafından üretilen, ilk olarak Spanish Network Antena 3 ve daha sonra Fox Spain için üretilen bir İspanyol dizi drama televizyon dizisidir. Prömiyeri 20 Nisan 2015’te yapıldı. Dizi, hapishaneye gönderilen genç bir kadına odaklanarak başlar ve daha sonra hapishane ve kolluk sistemlerinin imajını tasvir etmeye devam eder.

Prison Break

Prison Break, Paul Scheuring for Fox tarafından oluşturulan bir Amerikan televizyon dizisi. Dizi Lincoln Burrows (Dominic Purcell) ve Michael Scofield (Wentworth Miller) olmak üzere iki erkek kardeş etrafında dönüyor; Burrows, işlemediği bir suçtan dolayı ölüm cezasına çarptırıldı ve Scofield, kardeşinin hapishaneden kaçmasına ve adını temizlemesine yardımcı olmak için ayrıntılı bir plan hazırladı. Dizi, Original Television ve 20th Century Fox Television ile birlikte Adelstein-Parouse Productions tarafından üretildi. Dizinin yaratıcısı Paul Scheuring’in yanı sıra pilot bölümü yöneten Matt Olmstead, Kevin Hooks, Marty Adelstein, Dawn Parouse, Neal H. Moritz ve Brett Ratner tarafından yönetiliyor.

Orange Is the New Black

Orange Is the New Black (bazen OITNB şeklinde kısaltılır), Jenji Kohan tarafından yaratılan ve ilk olarak 11 Temmuz 2013’te çevrimiçi video dağıtım ağı Netflix’te bulunan Amerikan komedi-drama dizisi. Orange Is the New Black: Bir Kadın Hapishanemde Yıl Lionsgate Televizyonu ve Tilted Productions şirketlerinin yapımcılığını çekiyor.Piper Chapman’ın kendi hapishane deneylerini anlattığı Türkçeye Yeni Moda Turuncu adıyla çevrilen Turuncu. Dizinin ikinci sezonu 6 Haziran 2014’te yayınlanmıştır. Üçüncü sezon ise 2015 yılında yayınlanmışdır. Dizi, 66. Primetime Emmy Ödülleri’nde 12 adaylık elde edildi.

OZ

Oz, HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış hapishane konulu dizi. Toplam 6 sezon sürmüş olan dizi, kısaca OZ denilen Oswald State Correctional Facility adlı bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatıyor. Neo Nazilerin, Afrika kökenli Amerikalılar’ın, motorcuların, Sicilya mafyasının, Müslümanların, İrlandalıların, Latinlerin ve diğerlerinin etrafında dönen bu dizide pek çok aşırı şiddet içeren sahne bulunmaktadır. Çekimler Bayonne, New Jersey’de yapılmıştır. Türkiye’de bu dizi Cine5 ve DiziMax’da yayınlandı

Yapılan Yorumlar
  • Yeşil Aşkı dedi ki:

    Hapishane konulu bir dizi önerisi sorsalar aklıma ilk gelen “Prison Break” olur. Bence mühendislik harikası bir dizi. Bu konuda izleyeceğim ikinci dizi ise OZ olurdu.

  • Fatih Odacıoğlu dedi ki:

    Hepsini izlemiş biri olarak OZ favorim ondan sonra tabiki prison break geliyor. İki dizi de kurgu ve gerçeklik konusunda bir numaradır.

Bir Yorum Yapın