Epic Games Mobil Alana El Attı!

 Epic Games Mobil Alana El Attı!
Okunuyor Epic Games Mobil Alana El Attı!

Adını son zamanlarda ücretsiz oyunlar ile çok sık duyduğumuz oyun firması Epic Games şimdi de mobil oyun dünyasına el atıyor.
Epic Games, bir çok oyuncu kesimininde akılda kazınan bir firma olmayı başardı. Ve şimdi de firma mobil oyun tarafına el atmaya hazırlanıyor.

Zamanında ücretsiz Fortnite oyunu ile birlikçe oldukça büyük ve devasa bir kitleyi toplamıştı. Bu gibi büyük bir kitleyi elinde tutmak her yiğidin harcı değildir. Fakat Epic Games bunu başardı ve kısa sürede birçok oyunseverin gözdesi oldu.


Oyun sektöründe genellikle sözü geçen kesim PC kesimi oluyor fakat mobil kısımda da büyük bir oyuncu kesimi bulunmakta. Hemde bu oyuncu kesimi azımsanamayacak kadar büyük bir kesim. Bu kesim Epic Games’ in dikkatini çekmiş olacak ki Sweeney yaptığı bir röportajda büyük planlarının olduğunu ve bu büyük planlar arasında mobil platform için de bir planlarının olduğunu söyledi.

Epic Games, mobil platformlara gelmesinin mobil oyunlara katkılarının olacağını düşünüyor. Peki firma neden böyle bir düşünceye kapılıyor? Firma ve herkes biliyor ki ortada yeni satıcıların oluşması demek rekabetin artması demek ve söz konusu Epic Games gibi büyük bir firma olması mobil alanda artık büyük oyunların sözünün geçeceği anlamına geliyor. Epic Games yaptığı açıklamada neden Fortnite’ ı direkt PlayStore’ da yayınlamadığını açıkladı. Firma Play Store’ un her uygulamadan kesmekte olduğu %30′ luk kesintiye itiraz etmek için oyunu belirli bir süre sadece tarayıcı üzerinden indirebilir yaptı.

Sweeney’ in yaptığı açıklamalara bakılırsa Epic Games’ in Play Store’ a gelmesi büyük bir olay olacağa benziyor. Epic Games acaba Mobil’de patron olmayı becerebilecek mi ?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın