En Hızlı Tarayıcı Hangisi? (Chrome-Firefox-Opera)

 En Hızlı Tarayıcı Hangisi? (Chrome-Firefox-Opera)
Okunuyor En Hızlı Tarayıcı Hangisi? (Chrome-Firefox-Opera)

Günümüzde insanlar hayatında hıza öne verirler çünkü insanlar hayatının her dakikasını boş geçirmek istemeyen kişiler hayatında her şeyin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak ister. Peki tarayıcılar arasında en hızlı hangisi denilirse bu uzun süredir tartışılan bir konudur. İnsanlar bilgisayarında bulunan tarayıcılarının hızlı olup işlerini kolayca halletmek isterler. Bu sebeple birçok insan internette en hızlı tarayıcıyı bulmak ve hızlı bir şekilde işlerini yapmak için insanlar bir sürü tarayıcı deneyip en sonunda memnun kaldıkları bir tarayıcıyı seçip kullanmaya başlarlar fakat bu kadar araştırma yerine direkt bizden okuyarak bu kadar emek vermeyip kısa yoldan en hızlı tarayıcınızı bulup işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. İşte en hızlı tarayıcılar;

 Google Chrome

Google Chrome zaten herkes tarafından bilinen bir tarayıcıdır. Chrome sadeliği ve hızlılığı ile ünlü bir tarayıcıdır. Fakat Google sadece hızlı ve tasarımı ile değil aşırı ram yiyen bir program olduğu için en fazla ram yiyen program olarak da tanınır. Ama bu Chrome’un hızının önüne geçemez

Google Chrome indirme linki: TIKLA

Mozilla Firefox

Firefox getirdiği güncellemeler ile yeni ara yüzleri ile daha güzel tasarımları öne çıkar fakat tek iyi yaptığı şey tasarımı değildir bunun yanında sadeliğini koruyarak kullanıcı dostu olan program yeni getirdiği güncelleme de ek olarak Adblock Plus’ı da kullanıcıların kullanımına açarak daha iyi bir hizmet sunmayı amaçladığını gözler önüne serdi.

Mozilla Firefox indirme linki: TIKLA
______________

 Opera

Opera en köklü tarayıcı olan 2. tarayıcıdır ve Chrominum alt yapısını kullanarak daha çok kullanıcılara görüntü bakımından hizmetten daha çok kullanıcıya rahat ve hızlı bir kullanım amaçlayan bir tarayıcıdır.

Opera indirme linki: TIKLA
______________

 Safari

Safari de diğer sitelerde olduğu gibi arama çubuğu özelleştir gibi seçenekler yoktur çünkü safari kullanıcıya hızlı ve güvenli hizmet vermeyi amaçlayan bir sitedir. Eğer diğer siteler güvenlik amaçlamıyor mu? derseniz tabi onlarda güveliğinize dikkat ediyor fakat bir safari kadar da değil.

Safari indirme linki: TIKLA
______________

 UC Browser

UCWeb’in elinden çıkmış olan UC Browser kullanıcıya UC tarayıcıları arasında çok hızlı ve güvenli geçişi amaçlıyor ve kullanıcılara şık ve güzel bir tasarım da sunarak iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını belli ediyor. Ve UC Browser diğer tarayıcılardan en güzel özelliği diğer tarayıcılara göre daha fazla işletim sistemleriyle uyumlu olmasıdır.

UC Browser indirme linki: TIKLA

Yapılan Yorumlar
  • Onur dedi ki:

    Genel olarak google chorome kullanan bir birey olarak son zamanlarda google chorome tarayıcısının çok fazla cpu kullanması sebebiyle iyi bir deneyim yaşayamadığım için tarayıcımı değiştirmek için araştırma yaparken bu makaleye denk geldim . Bu makalede farkettim ki google chorome alternatif olabilecek tarayıcılarda bulunmaktaymış. Bilgilendirici içeriğiniz için teşekkürker.

  • mavikorku dedi ki:

    Sektörde öncü kim google. Bu sayede Chrome kullanıcısıyım fakat yazıda geçen diğer tarayıcılar ve detaylar kafamı karıştırmadı değil.

    Teşekkürler.

Bir Yorum Yapın