e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı

 e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı
Okunuyor e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı

Sağlık Bakanlığı corona virüsüne karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ise ePttAVM üzerinden tüm vatandaşlara haftalık 5 adet ücretsiz maske dağıtılması kararının üstüne ePttAVM’ nin ilgili sayfası yoğun trafik nedeniyle çökünce siparişler e-Devlet üzerinden alınmaya başladı.

Koronavirüsle mücadele ülkemizde çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Alınan son tedbirlerin arasında market, pazar yeri gibi kalabalık yerlere maskesiz girilmemesi kararı verilmesinin ardından ePttAVM üzerinden tüm vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bu kampanya ePttAVM’ nin ilgili sayfasında yaşanan yoğun trafik nedeniyle bir süreliğine durdurulmuştu. ePttAVM üzerinden durdurulan siparişler, e-Devlet üzerinden tekrar alınmaya başlandı.

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır?

  • İlk olarak buraya tıklayarak açılan sayfada yer alan bilgileri doldurun.
  • Kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra aile üyeleri için de sipariş verebilmek için aynı ekranda yer alan ‘Aile Bireyi Ekle’ seçeneğine tıklayın.
  • Tüm aile bireylerini de ekledikten sonra toplamda kaç adet maske siparişi verebileceğinizi sayfanın en alt kısmındn görebileceksiniz.
  • Sayfanın en altında yer alan güvenlik sorusunu ve bilgilerinizi onayladıktan sonra ‘Maske Siparişi Ver’ seçeneğine tıklayın.
  • Maske siparişiniz başarılı bir şekilde verilmiş olacak.

Vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kendileri ve aynı hane içerisinde bulunan diğer hane üyeleri için 5 adet 3 katlı cerrahi maske başvurusu yapma hakkına sahip. Ayrıca her hafta sipariş hakkınızın yenilenmekte. Yukardaki adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda kargonuz, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adresinize teslim edilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın