Dünyanın En Pahalı 5 Bilgisayarı

 Dünyanın En Pahalı 5 Bilgisayarı
Okunuyor Dünyanın En Pahalı 5 Bilgisayarı

Bu günlerde doların yükselmesi ile bilgisayar fiyatları artmış durumda ve bilgisayar almak Türk oyuncular için artık bir zulüm haline gelmiş durumda bu yüzden sizlere bir de dünyanın en pahalı oyuncu bilgisayarlarını tanıtmakta fayda var. Bu bilgisayarlar şu anda Dolar kuru sebebi ile sadece bir hâyal olarak kalacaktır üzücü ama gerçek.

İşte en pahalı 10 bilgisayar;

The Luvaglio – Milyon dolarlık dizüstü bilgisayar!

Bu bilgisayar gereksizce pahalı olmakla birlikte bilgisayarının parçaları dikkat çekiyor 2007 yılında çıkan bu bilgisayar başlatma tuşu özel bir elmas tuş bulunmakta.

24k Altın MacBook Pro – 30.000 USD

Daha zengin ve Bentley’nin dizüstü modelini beğenmeyenler için seçenekler bitmiş değil. Bu gördüğünüz 24 ayar altın kaplı bir MacBook Pro. Computer Choppers’ın özel olarak üretilen bu teknolojik ziynet eşyasının aydınlanan Apple logosu elmaslarla bezenmiş. Bozdurmaya kalktığınızda değeri çok düşebilir(:

Ego for Bentley Notebook – 20,000 USD

Birçoğumuzun tahmin edebileceği üzere üstünde Bentley logosu olan herhangi bir “şey” pahalıya patlar. 2008 yılında lüks ürünler tasarlayan şirket Ego ile efsanevi İngiliz otomobil üreticisi Bentley’nin birlikte giriştiği bu dizüstü bilgisayar, öncelikle (ve belki de sadece) zenginlerin gösterişi için harcanmış bir çabanın ürünü.

1975 IBM Portable Computer – 19,975 USD

İşte 1975 yılının efsane teknolojik cihazlarından biri! Bu gördüğünüz de yine taşınabilir bir bilgisayar! Böyle deyince bunun neresi taşınabilir diye düşünebilirsiniz(!) Daha şaşırtıcısını söyleyelim, bu aynı zamanda ilk mini bilgisayar unvanına sahip. Bugünkü dizüstü bilgisayarlar kadar taşınabilir değildi evet ama bilim adamlarına yönelikti.

Yoyotech XDNA Aurum 24K – 13,000 USD

Oyun konsolları oyunseverlerin iştahını karşılayabilir ama PC’lerde Windows üzerinden üst düzey oyun oynama tutkusu halen sürüyor. İşte bu tutkuya kapılanlar için şirketler ürünlerini geliştirme şeklini değiştirdi ve sıra dışı oyun bilgisayarları üretmeye başladı. Bunlardan Yoyotech ise 2013’te herhangi bir ağır grafikli oyunu gözünün yaşına bakmadan 4K görüntü kalitesinde oynatacak bir PC’yi duyurdu: DNA Aurum 24K.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın