Bitcoin Yasal Mıdır?

 Bitcoin Yasal Mıdır?
Okunuyor Bitcoin Yasal Mıdır?

Bitcoin Yasal Mıdır?

İlk öncellikle Bitcoin hakkında biraz bilgi edinmek gerekiyor. Bitcoin herkes tarafından bir Elektronik Para veya Kripto Para olarak da bilinebiliyor.

Bitcoin ne işe yarar?

Bitcoin sayesinde bir gelir elde edebilir veyahut alışveriş de yapabilirsiniz. İşin resmi kısmı hakkında konuşmak gerekirse Türkiye’de Kripto Para ve Elektronik Para yönetimi hakkında söz sahibi olan BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) yapılan Bitcoin yatırımları üstlenmeyip ayrıca yapılan işlemler dolandırılma gibi durumlarda herhangi bir suç kabul etmeyeceğini söyledi. BDDK yaptığı açıklamayı kısaca konuşmak gerekirse BDDK yaptığı basın açıklamasında bu tür online paralarının belirli bir kurallara uyması gerektiğini söyledi ve Bitcoin’in daha ilk kuraldan elendiğini söylemek mümkün çünkü yapılan basın açıklamasında bir Elektronik Paranın BDDK tarafından kabul edilmesi için öncelikle belirli bir şirkete ait olmalı çünkü para kontrol altında olmalıdır. Bitcoin türü Elektronik Paralarda kimlik istenmesi 2 bir kabul edilmeme nedenidir. Çünkü Bitcoin benzeri uygulamalarda TC Kimlik Numarası olmadan giriş yapma imkanı yoktur ve TC Kimlik numarası verilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek olan kimliğinizin çalınması, izinsiz olarak kullanılabilmesi gibi tehlikeler bulunuyor.

Bitcoin Nasıl Kazanılır ?

Bitcoin birçok yol ile kazanılabilir fakat en çok kullanılan Mining yöntemidir. Mining yöntemi nedir kısmına gelirsek kısaca Block Chain adında bir sistem ile madencilik bir işlem yapıyorsunuz ve bu işlem karşı taraf onaylandığı zaman sanal cüzdanınıza düşüyor ve bu belirli bir blok sayısına ulaşınca blok tamamlanır ve buda BTC’ye dönüştürülür. Ve maksimum BTC sayısına yaklaştıkça 1 BTC’nin değeri artıyor.

Yapılan Yorumlar
  • Burak dedi ki:

    Bitcoinin bence şu covid aşamasında değerinin yükselmesi dijitalleşmenin ne kadar da önemli olduğu ile ilgili bir adımdır. Bitcoinin daha yükselmesi olasıdır.

Bir Yorum Yapın